הופעות פלייבק

 

 

לכל אחד מאיתנו יש סיפור

כל אחד מאיתנו מכיר את הסיפור שלו דרך עינייו בלבד
אך המציאות פנים רבות לה…
דמיין לעצמך כי יכולת לבחון ממבט אחר רגע משמעותי בחייך
יכולת לשקף את היחסים במשפחה או עם הבוס בעיניים חדשות יכולת להתבונן ביחסים במשפחה או עם חבריך לעבודה
ואפילו יכולת לדרוש סוף חדש…

מהו תיאטרון פלייבק ?
תיאטרון פלייבק הוא תיאטרון אימפרוביזציה המדגיש את הסיפור האישי והיצירה הספונטאנית כגורם מרכזי עבור הפרט והחברה. בתהליך היצירה של כל הופעה עומד שיתוף פעולה ייחודי בין הקהל לשחקנים, כאשר מתנדב מהקהל, מספר סיפור או רגע מחייו, בוחר בשחקנים שיגלמו את התפקידים השונים וצופה בסיפורו לובש דמות מחודשת על הבמה.
להקת הפלייבק הראשונה הוקמה בניו יורק בשנת 1975 ע"י ג'ונתן פוקס ואשתו ג'ו סאלס. התיאטרון ביקש לתת ביטוי ספונטני ולשחרר של אנרגיות היצירה כבסיס לעבודה ולכן, כל סיפור – שיגרתי, יוצא דופן, טראגי, דרמתי או משעשע – יכול לבוא לידי ביטוי ולקבל צורה תיאטרלית. כך נוצר גם קשר מיוחד בין המשתתפים המעים את תחושת השונה המשותף בין כל בני האדם.
ההופעה
הופעת התיאטרון מורכבת ממנחת הפעילות, וצוות שחקנים. המנחה, המחזיקה במושכות- יוצרת קרבה והתלהבות, סוחפת אחריה את המשתתפים ומאפשרת אווירה של פתיחות וקבלה. צוות השחקנים, מאומן דרוך ורגיש קולט את הניואנסים הקטנים ואת הנאמר מעבר למילים, יוצר את הקסם של העברת הסיפור להופעה. לצוות זה מתלווה נגן גיטרה המלווה את המופע במוזיקה ושירה. מתנדב מהקהל, בעזרת המנחה, מספר סיפור או רגע מחייו, בוחר בשחקנים שיגלמו את התפקידים השונים וצופה בסיפור הנוצר מחדש על הבמה. הסיפור האישי ההופך להצגה,קורם עור וגידים ומשתקף בעיניים אחרות ובאוזניים קשובות ואמפטיות.
ההצגה הופכת מראה לאדם ומתוך אותה פעילות נוצרת מציאות חדשה.

הופעת הפלייבק יכולה להיות מכוונת תכנים ונושאים מסוימים לפי הגדרת המזמין וצרכיו העסקיים, חברתיים או להתנהל בחופשיות וללא כותרת ובכך להזמין את המשתתפים להעלות תכנים באופן ספונטני. הופעה ממוצעת אורכת כשעה וחצי עד שעתיים.

הדרכים שלנו לעודד השתתפות
מתוך שנות נסיון רבות פיתחנו כלים ופעולות המסייעים לאווירה פתוחה ונעימה, המאפשרים למשתתף האמיץ הראשון להניע את גלגלי המופע ולפתוח את הדלת לכל השאר.
אנו מקדימים למופע מונולוגים אישיים המאפשרים חיבור, מציפים את הפחד מחשיפה ומחזקים את המשתתפים.

רוצה לקבל המלצה מלקוחות ? לחץ כאן

 

המוטו שלנו – לעשות לאנשים טוב
מטרת הפעילות היא לגרום רק טוב ! אנו מחויבים לנהוג בכבוד וברצינות בך, בעובדים, קולגות ומשפחה. לעולם איננו מגחיכים את האדם או משתמשים בציניות.
אין הדבר אומר כי ההצגה אינה מצחיקה. הומור הוא דרך נהדרת לניטרול מוקשים ביחסים בינאישיים, ולהצגת הדברים מנק' מבט שונה, אך ההומור תמיד נעשה לטובתך ולשם המטרה.
האם ניתן לתעל את הפעילות כך שתענה על צרכים ארגוניים ?

כמובן ! תיאטרון פלייבק הוא כלי מצוין לטיפול בשינויים, במצבים אנושיים מורכבים במקום העבודה, בשינויים במבנה האירגוני , קונפליקטים בצוות העובדים וכדומה.
לקראת הפעילות אנו עורכים ישיבה בה עולים צרכי הארגון ומטרותיו ומגבשים תכנית פעולה שתענה על צרכים אלו.

למי זה מתאים ?

לחברות וארגונים -
כל ארגון מורכב מאנשים, ומהיחסים בינהם, התחרותיות, שיתוף הפעולה, ראיית האני והכלל. תיאטרון הפלייבק מאפשר נגיעה בימתית בדילמות אישיות העולות בתוך הארגון, ההצגה מאפשרת לנו להתבונן בעצמנו מהצד, ולבחון את ההתמודדות שלנו במצבים שונים ממקום בטוח ולא שיפוטי.
העיבוד הבימתי מרחיק את העובדים קצת מהסיפור הספציפי ויוצר גירוי מחשבתי שגורם לבחינת התנהלותנו כבני אדם בכלל וכעובדים בארגון בפרט.המדיום התיאטרלי פותח בפנינו הזדמנות ללמידה והתבוננות עצמית אמיתית.

לקבוצות חברים -
חברים ותיקים, או חברויות חדשות, שכונות קהילתיות ואפילו הורי גן, בית ספר וכדומה. הופעת תיאטרון פלייבק מעניקה לכם ערב מהנה, משקף ומגבש לקבוצתכם. לכל קבוצה יש בסיס משותף – היסטוריה משותפת, אהבה או אפילו מצב משפחתי… הופעת פלייבק נוגעת המקור הראשוני של החיבור בינכם מעלה את היופי ואת הקושי ויוצרת עבורכם ערב מבלתי נשכח
לימי הולדת ואירועים משפחתיים –
עבור משפחות אנו עורכים ערב בו בני המשפחה וחברים מעלים סיפורים מהעבר ומההווה. כמו אלבום תמונות המתעורר לחיים, כך מתחיל צוות התיאטרון להציג את המקרים, בצורה רגשית, סוחפת , הומוריסטית ונעימה.
דרך הסיפורים זוכים בעל השמחה והחוגגים למפגש עם הרגעים היפים של החיים. הסיפור האחרון שמור כמובן לבעל השמחה, זהו רגע שיא של יום ההולדת, רגע מרגש בו כולם מקשיבים לו וניתנת לו כל הבמה.